Kostelní Lhota-Pečky listopad 2020

07.11.2020

Kostelní Lhota-Pečky listopad 2020

V pátek a v sobotu 6.-7.11. proběhla výsadba stromů podél silnice z Kostelní Lhoty do Peček. Původně plánovaná komunitní výsadba byla s ohledem na platná vládní opatření rozdělena do dvou dnů. Část stromků vysadily rodiny v průběhu pátku. Výsadba byla trochu náročnější na organizaci, protože se vše muselo rozvrhnout během dne tak, aby se jednotlivé rodiny nesetkaly a nedošlo ke shromáždění většího počtu lidí. Všichni pro to ale měli pochopení a vše naplánované se zvládlo bez komplikací.
V sobotu ráno jsme znovu vyrazili na místo a v husté mlze postupně roznosili kůly, stromky a pletiva tak, abychom se znovu při výsadbě nemuseli potkat na jednom místě.
Náš původní záměr, sázet tak, abychom se pokud možno neviděli, byl splněn díky počasí naprosto dokonale. Hustá mlha, která vydržela celý den, opravdu skryla vše ostatní tak, že jsme si všichni připadali osamocení.
Když se pak jednotliví sazeči vraceli zpět k autu, byli překvapeni, kolik stromků mezitím na ostatních úsecích celé trasy přibylo.
Poslední stromky pak dosadily odpoledne ochotné rodiny v rámci vycházky do přírody.

Navzdory koronaviru se tak podařilo osázet skoro kilometr dlouhé stromořadí podél silnice. Všichni účastníci si pochvalovali oživení holé silnice mezi poli a slibovali si, že se tu za rok sejdeme znovu, abychom dosázeli stromky až do Peček. Jen všichni doufáme, že to již půjde normálně, hromadně, včetně společného setkání a sousedského klábosení při práci.
Tak za rok naviděnou.

Tomáš Vodička
Zobrazit galerii >
Sdílet na Facebooku >
80 strom 30 strom
Zpět na seznam >